Απόφαση συγκρότησης Επιτροπής για την ανάδειξη Κοσμήτορα της Σχολής Επιστημών Υγείας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων

Η Αναπληρώτρια Κοσμήτωρ της Σχολής Επιστημών Υγείας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων έχοντας υπόψιν τις σχετικές διατάξεις των νόμων, ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ

τη συγκρότηση της Επιτροπής, η οποία έχει αντικείμενο: α) την προσέλκυση υποψηφίων για το αξίωμα του Κοσμήτορα, β) την αξιολόγηση των ακαδημαϊκών, επιστημονικών και διοικητικών προσόντων των υποψηφίων, καθώς και την αξιολόγηση των προτάσεων των υποψηφίων για την ανάπτυξη των εκπαιδευτικών, ερευνητικών και λοιπών δραστηριοτήτων της Σχολής και των επιμέρους ακαδημαϊκών μονάδων της, γ) την πρόσκληση των υποψηφίων για διαβούλευση με τα μέλη της Σχολής και δ) την επιλογή τριών (3) υποψηφίων ως καταλληλότερων από το σύνολο των υποψηφίων μετά την αξιολόγησή τους και την υποβολή τεκμηριωμένης εισήγησης προς το Συμβούλιο Διοίκησης, ως εξής:

1.         Σπυρίδων Κονιτσιώτης, Καθηγητής και Πρόεδρος του Τμήματος Ιατρικής,

2.         Κωνσταντίνος Παπαλουκάς, Καθηγητής του Τμήματος Βιολογικών Εφαρμογών & Τεχνολογιών,

3.         Στέφανος Μαντζούκας, Καθηγητής και Πρόεδρος του Τμήματος Νοσηλευτικής,

4.         Ναυσικά Ζιάβρα, Καθηγήτρια και Πρόεδρος του Τμήματος Λογοθεραπείας

Κοσμητεία Επιστημών Υγείας