Διαδικτυακή Ενημερωτική Εκδήλωση της Ε.Ο.Σ.-ΣΠΑ.ΝΟ.ΠΑ.

Η Διοίκηση της  Ελληνικής Ομοσπονδίας Συλλόγων Σπανίων Νοσημάτων Παθήσεων (Ε.Ο.Σ. – ΣΠΑ.ΝΟ.ΠΑ.) στο πλαίσιο του Δ’ Κύκλου Διαδικτυακών Ενημερωτικών Εκδηλώσεων που θα υλοποιηθούν από το Μάρτιο  έως τον Μάϊο  2022 και που ως γενικό θέμα έχει, « Η σημασίας της πρώιμης ανίχνευσης και διάγνωσης Σπανίων Νοσημάτων – Παθήσεων μέσω εκδηλώσεων, σημείων και συμπτωμάτων που εντοπίζονται στο πεδίο διαφόρων συστημάτων του οργανισμού», διοργανώνει διαδικτυακή ενημερωτική εκδήλωση  με θέμα:

Διαστάσεις ποιότητας υπηρεσιών υγείας με επίκεντρο τον ασθενή με   Σπάνιο Νόσημα, στο πλαίσιο της Πρωτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας

και των Κέντρων Εμπειρογνωμοσύνης. Η συμβολή στην ποιότητα ζωής των ασθενών

Hμερομηνία διεξαγωγής:  Τετάρτη 16 Μαρτίου 2022, Ώρα:18.30 – 20.30

Η διαδικτυακή εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί μέσω της εφαρμογής zoom στο σύνδεσμο: https://us02web.zoom.us/j/86968448176

Ταυτόχρονη live μετάδοση μέσω της σελίδας Facebook της Ε.Ο.Σ. – ΣΠΑ.ΝΟ.ΠΑ

Σας επισυνάπτουμε το πρόγραμμα της ενημερωτικής εκδήλωσης, με παράκληση οι Σύλλογοι Ασθενών, Αναπήρων και Χρονίως Πασχόντων, καθώς και άλλοι φορείς και υπηρεσίες, αποδέκτες της εν λόγω ενημέρωσης να πληροφορήσουν τα μέλη τους και κάθε ενδιαφερόμενο για την υλοποίηση αυτής.

Aναμένοντας  με ενδιαφέρον τη συμμετοχή σας.

Με εκτίμηση,

Ελληνική Ομοσπονδία Συλλόγων – Σπανίων Νοσημάτων Παθήσεων  (Ε.Ο.Σ. – ΣΠΑ.ΝΟ.ΠΑ.)