Πρόσκληση στην υβριδική εκδήλωση “Ταξίδι Ελπίδας” της Ελληνικής Πρωτοβουλίας ενάντια στην Νόσο Αλτσχάιμερ

Η Ελληνική Πρωτοβουλία ενάντια στη Νόσο Αλτσχάιμερ σας προσκαλεί στην πρώτη υβριδική (δια ζώσης και διαδικτυακή) εκδήλωση “Ταξίδι Ελπίδας” που θα πραγματοποιηθεί στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών στις 18 Δεκεμβρίου 2021 και ώρα 17:00-20:00 με την υποστήριξη της Ελληνικής Εταιρείας Αλτσχάιμερ.

Οι ειδικοί συζητούν με το ευρύ κοινό, τους φροντιστές, τους πάσχοντες και την επιστημονική κοινότητα για την ασθένεια και την περίθαλψη ατόμων με άνοια, Αλτσχάιμερ και διαταραχές μνήμης και νοητικών λειτουργιών.

Στην εκδήλωση μπορούν να συμμετέχουν δια ζώσης μόνο οι έχοντες Πιστοποιητικό Εμβολιασμού ή Πιστοποιητικό Νόσησης.

Όσοι επιθυμούν να παρακολουθήσουν την εκδήλωση, είτε δια ζώσης, είτε διαδικτυακά, πρέπει υποχρεωτικά να δηλώσουν συμμετοχή στον παρακάτω σύνδεσμο:

hiaad.org/el/index.php/events/JtH

Επισυνάπτονται η Πρόσκληση και το Πρόγραμμα της Εκδήλωσης.